O NÁS

RC MODELL CLUB Praha 4

Seznam členů

  zpět na Archiv

20.12.2006 Příspěvek k diskusi - Změna pravidel Eco

Na požádání vedoucího sekce M ing. I. Kneyse přinášíme úvahu a názor, jak vidí vzniklý problém okolo úpravy pravidel v kategorii Eco očima rozhodčího, vedoucího sekce a předkladatele návrhu na změnu pravidel. Příspěvek je ke zhlédnutí zde.

19.12.2006 Zasedalo předsednictvo KLMČR

V sobotu 16.12.2006 zasedalo předsednictvo KLMČR, kde se rozhodlo i o některých bodech týkající se našeho klubu a sekce M. V předsednictvu ukončil svou dlouholetou činnost uznávaný odborník a rozhodčí kategorií C a NS ing. Zdeněk Tomášek. Zápis se zvýrazněním bodů týkajících se našeho klubu je ke zhlédnutí zde.

13.12.2006 Z jednání technické komise M v Německu - Změna pravidel Eco

Na stránkách německého Nauticusu je zápis z jednání TK. Pomalu se v různých státech rozbíhá diskuse o smysluplnosti změny pravidel ( podjetí bóje u Eco). Dle německého návrhu jejich národních pravidel vzniká pěkný komplikovaný "guláš" a místo jasného, jednoduchého a na úvahách rozhodčího nezávislého pravidla asi bude muset vzniknout celá příručka. Z jejich návrhu je např. start na levou bóji červená karta, úmyslné podjetí vrcholové boje odečet dvou kol, podjetí na konci závodu s cílem získat výhodu dalšího kola odečet 3 kol atd. Než takový guláš zavislý na posouzení rozhodčího, ať to radši zůstane jak to je. Zápis je ke zhlédnutí zde.

12.12.2006 Sdělení M. Dahma - Technická komise Naviga

Na stránkách Naviga byla uveřejněna zpráva ved. sekce M pana M. Dahma ke změně pravidel a obsazení technické komise. Z nedostatku času a krátkému termínu na připomínky uvádíme toto sdělení v originále a je ke zhlédnutí zde.

02.12.2006 Technická komise Naviga - sekce M

Jak se nám podařilo zjistit z rádia Jerevan, příští týden bude po delších tahanicích ohledně některých  referátů konečně na stránkách Navigy vedoucím sekce p. Dahmem zveřejněno definitivní složení technické komise sekce M. Podle informací z radia Jerevan by měly jednotlivé referáty pracovat pod vedením: F1E p. Kukorelli - H, Mono p. Dahm - D, Hydro p. Švorčík - CZ, F3 p. Breklinghaus - D. Obsazení F1V, S7, S14 se nám zatím nepodařilo zjistit, velkým překvapením je ale prestižní referát Eco, FSRE, který by měl dirigovat Zb. Fišer z ČR !!!

01.12.2006 Ohlédnutí za sezónou 2006 

Jelikož sezóna je již delší dobu zakončena a všechny strasti a radosti které jsme v průběhu roku zažili vnímáme s dostatečným časovým odstupem, to je tedy ten nejlepší okamžik k bilancování. Ohlédnutí za skončenou sezónou jak ji viděl člen našeho klubu J. Rezek přinášíme zde.

05.11.2006 Novinky za zasedání presidia NAVIGA  

Tak i v příštím roce bude velká mezinárodní soutěž skupiny M a to opět otevřené mistrovství Evropy 17.5.- 20.5.2007 v německém Moesru. Dalším pořadatelem mistrovství světa v roce 2008 bude s největší pravděpodobností polská Warszawa, která jako zatím jedinná předložila písemnou žádost se všemi náležitostmi.

26.09.2006 MS skupiny M v Thale v našem tisku?  My jsme to viděli jinak

Tak jsme měli možnost trochu v předstihu ze zdrojů radia Jerevan přečíst další článek o MS v Thale, který zanedlouho vyjde v RCR 10/2006. Opět se dle našeho názoru jedná o dost neobjektivní reportáž (ale lepší než ta minulá).. Oba autoři zjevně neznají pravidle a kritizují i věci které jsou dány všeobecnými pravidly Naviga a pravidly skupiny M. Toto nám na těchto článcích nejvíce vadí  a proto se s oběma články nemůžeme ztotožnit, viděli jsme to jako účastníci MS jinak.  Pro srovnání s článkem na stejné stránce:"Omladina lodních modelářů tábořila", zde je zjevně vidět jiný účel, pro který autor článek píše. Chce totiž objektivně čtenáře informovat.

24.09.2006 Veřejná soutěž - Ejpovice

Posledním závodem letošní sezóny skupiny M byla veřejná soutěž v Ejpovicích spojená s vyhlášením výsledků seriálu MRČR skupiny M. Pěkné počasí bylo sice pro většinu zábavných činností, ale na modeláře v Ejpovicích tentokrát čekala vlivem trvalého silného větru nejhorší vodní plocha celé sezóny. Na této poslední soutěži  se již tradičně zkouší a experimentuje, ale tentokrát  toho nikdo moc nevyzkoušel a tak rozloučení se soutěžní sezónou nebylo  ideální. Soutěže se účastnili v hojném počtu i závodníci z Německa.  V sobotu večer  proběhlo vyhlášení výsledků celého seriálu MRČR, které bylo znamenitě připraveno vedoucím sekce M ing. Kneysem.

12.09.2006 Seriál M - konečné pořadí

Po posledním závodě MRČR skupiny M který se jel minulý víkend v Praze, byl seriál MRČR skupiny M zakončen. Vyhlášení výsledků proběhne tradičně na závěrečné veřejné soutěži v sobotu 23.9. večer , v kempu Diana v Ejpovicích. Konečném pořadí celého seriálu můžete zhlédnout zde.  

04.09.2006 Seriál M - průběžné pořadí

Po čtvrtém závodě MRČR skupiny M který se jel minulý víkend v Borovanech, zbývá již poslední závod tento víkend v Praze. Zde se bude rozhodovat o konečném pořadí celého seriálu. Průběžné pořadí po 4. závodech přinášíme zde.  

29.08.2006 MS skupiny M v Thale (očima účastníka)

Po návratu z MS v Thale bylo nutno si od dění trochu odpočinout, nenechat se unést emocemi z jedné či druhé strany a proto až dnes přinášíme pohled na Mistrovství světa v Thale a očima účastníka našeho klubu. Možná trochu odlišný pohled, než hodnocení poskytnuté široké modelářské veřejnosti v časopise RC Modely najdete zde.  

13.08.2006 Soutěž F1,F3 a Eco v Německu

Koho ještě sezóna neunavila a má zájem se zúčastnit soutěže v Německu, může vyrazit do Penzlinu. Bohužel se nejedou kategorie Mono, Hydro, ale pouze F1, F3 a Eco. Pro případné zájemce přinášíme propozice zde.   

08.08.2006 Ještě jednou Seriál MRČR v Praze

S mírným zpožděním, ale přece, se vracíme k druhé seriálové soutěži v Praze a přinášíme fotogalerií k atmosféře této seriálové soutěže.

30.07.2006 Ještě jednou MS v Thale

Ješte jednou se vracíme k MS skupiny M v Thale a to tentokrát malou fotogalerií, která Vám přiblíží atmosféru MS. 

24.07.2006 Vedení sekce M - znovu zvolen M. Dahm

Součástí MS v Thale bylo i zasedání sekce M a tradiční volba nového vedoucího sekce. Na další dvouleté období byl zvolen opět p. Dahm z Německa, když neměl žádného protikandidáta. V následné dizkuzi o změně pravidel, byl přijat jeden z českých návrhů ohledně kategorie Eco (opatření při podjetí bóje), systém losování rozjížděk dle našich národních pravidel byl odmítnut a tak jako další komplikovanější změny odkázány na jednání technické komise skupiny M, kterou sestaví vedoucí sekce v září 2006. Jakmile bude oficielní zápis z jednání komise, určitě ho zveřejníme v plném rozsahu.  

23.07.2006 Návrat representace z MS v Thale

O víkendu se vrátili naši reprezentanti z MS v německém Thale. Naše výprava na MS byla jedna z nejúspěšnějších, ale pozice z minulých MS neobhájila. Nejúspěšnějším členem byl junior Jiří Mašek, který jako jediný získal dva tituly mistra světa v obou kategoriích Eco. Další medaile vybojovali Zb. Fišer v Eco Expert 2. místo, Eco Standard 3. místo, Jan Pubec Eco Expert 3. místo, Eco tým Fišer Švorčík 2. místo, Kneys Pubec 3 místo. V kategorii Hydro 2 Jiří Pelouch 3. místo a junioři ještě v mezinárodním závodě FSRE M. Rezek 1. místo a M. Ferjančič 2. místo. Podrobnější informace včetně kompletních výsledků přineseme jakmile se podaří je získat. Celkově se mistrovství zúčastnilo 13 států, organizace a průběh závodů byly bez větších problémů, pouze závěrečný ceremoniál se pořadatelům nějak nepovedl.

07.07.2006 Registrace  a předběžný časový plán na MS v Thale

Presentace začíná v pátek 14.7.2006 od 9.00hod a končí v sobotu 15.7. ve 11.15 hod. Bude následovat slavnostní zahájení ve 12.30 hod., v sobotu se ještě pojedou kategorie F3. Plně se mistrovství rozjede již v neděli, kdy jsou na programy kategorie F1E, FSRE a Eco. Kompletní předběžný časový plán najdete zde.

21.06.2006 Registrace na MS v Thale

Na MS v Thale se přihlásilo 16 států a tím je vyrovnán rekord z Duchcova. Mezi přihlášenými jsou Maďarsko, Belgie, Polsko, Litva, Německo, Francie, Anglie, Rakousko, Česká Republika, Rusko, Švýcarsko, Čína, Itálie, Holandsko, Ukrajina a Slovensko. Dle zatím neoficielních zpráv se nepojedou kategorie F1V 7,5 a F1V 15. Dále se nepojedou z důvodu nesplnění předepsaného počtu přihlášených kategorie o mistra světa, ale jako mezinárodní závod tyto kategorie F1E+1kg jun.,  FSRE jun., S14, Hydro2 jun.

Presentace začíná v pátek 14.7.2006 od 9.00hod a končí v sobotu 15.7. ve 12.00 hod. Bude následovat slavnostní zahájení ve 13 hod., v sobotu se ještě pojedou kategorie F3.

18.06.2006 Diskuse ke změnám pravidel skupiny M

S blížícím se MS v Thale se také začíná diskutovat o případných návrzích na změnu pravidel. Součástí MS je i zasedání sekce M s volbou nového šéfa na další 2 roky a přijímají se případné změny pravidel. Diskuse na zasedání sekce je vždy bouřlivá a musíme se na ni dobře připravit. Nebojte se k tomu vznést také svůj názor, určitě to bude také vděčné téma na soutěži v Ejpovicích. Prvé návrhy a připomínky z našich řad najdete zde

04.06.2006 Seriál MRČR v Praze

Druhý závod seriálu MRČR se jel tento víkend 3.6. - 4.6. 2006 v Praze. Účast zahraničních závodníků převážně z Polska není nic neobvyklého, tentokrát se k nám na seriál přihlásili závodníci z Německa a náš seriál si pochvalovali. Třeba se stane pravidlem, že na náš seriál se bude jezdit i ze zahraničí. Počasí závodníkům přálo a tak byly dosaženy dobré výsledky. Výsledkovou listinu najdete zde.

28.05.2006 Mezinárodní závod skupiny M v Moersu

Tento víkend 26.5. - 28.5. 2006 se jel tradiční závod skupiny M v Moersu, tentokrát ale bez naší účasti. Dle dostupných informací byla tentokrát účast opravdu slabší a ani my bychom to nezachránili. Výsledky přinášíme zde.  

17.05.2006 Seriál MRČR v Náchodě

S mírným zpožděním způsobeným náročnou přípravou na mezinárodní Elektroregatu v Praze se ještě vracíme fotogalerií k atmosféře prvé seriálové soutěže v Náchodě.

16.05.2006 Elektroregata Praha 2006

Tradiční pražská Elektroregata Praha 2006 se konala 12.5.- 14.5. v areálku RC Modell Clubu na Jižním Městě. Na startu se sešli závodníci z Bulharska, Maďarska, Německa, Polska, Slovenska, Ruska a ČR. Závody měli dobrou úroveň po stránce sportovní i organizační, letos se jelo poprvé s transpondérovým snímáním. Pro úplnost přinášíme aktuálně výsledkovou listinu a atmosféru závodu můžete shlédnout z fotodokumentace.

25.04.2006 Návrh na změnu pravidel FSR 400

Od vedoucího sekce M p. Ing. Kneyse jsme dostali návrh, nebo spíše úvahu k všeobecné diskusi o případné změně pravidel pohonné jednotky kategorie FSR 400. Své případné další podněty posílejte na kneys@atlas.cz a zmíněný návrh můžete shlédnout zde.

24.04.2006  Přihlašování na soutěže MRČR

Dnešního dne byla zavedena možnost pro účastníky seriálových soutěží MRČR se na našich stránkách přihlásit online. Věříme, že tato forma si získá brzy oblibu u účastníků, protože je jednoduchá, přehledná a je přenosná přímo do počítače pro počítání kol ( už se nemusí nic klepat a měnit). Pro přihlášení si stačí najít dané propozice a vyplnit online formulář, zároveň existuje možnost se podívat, kdo v které kategorii je přihlášen. 

16.04.2006  Klubový sraz 

Dáváme tímto ve známost a vyzýváme členy našeho klubu, aby přišli v sobotu 22.4.2006 v 9.00 hod do arealku na Jižní Město, budeme stavět tratě a zahájíme přípravu na náročnou sezónu. Elektroregata je již  za měsíc a prvý seriálový závod ještě dříve. Těšíme se na hojnou účast.

09.04.2006  Nominace na MS skupiny M v Thale 

Předsednictvo KLMČR schválilo nominaci na MS skupiny M v německém Thale. Českou republiku bude reprezentovat tým složený z pěti juniorů a čtrnácti seniorů, kteří se pokusí ve dnech 13.7.-23.7.2006 navázat na úspěchy z minulých let. Přehled jednotlivých závodníků a kategorií ve kterých budou startovat přinášíme zde.

01.04.2006  Mezinárodní závod skupiny M v Moersu 

Ve dnech 26.5.-28.5.2005 proběhne v německém Moersu tradiční mezinárodní závod skupiny M. Bude to v daném termínu již poslední možnost velkého mezinárodního srovnání před MS v Thale. Někteří naši závodníci se určitě budou tohoto závodu chtít zúčastnit a tak jim přinášíme informaci o propozicích  zde.

22.03.2006 Návrh na změnu pravidel M 

Prvý návrh na změny pravidel skupiny M, který se bude projednávat asi i na zasedání sekce na MS v Thale  dorazil z Anglie. Jedná se z našeho pohledu o opravdový skvost. Naštěstí většina navrhovaných bodů nenajde u států, kde na MS vyšlou více závodníků než dva a ve více kategoriích než dvou, asi žádnou velkou podporu. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o jednoduchý dokument, je ponechán bez překladu a můžete ho shlédnout zde. 

17.02.2006 Z rádia Jerevan o Thale 2006 

Jelikož se množily dotazy k délce trvání MS skupiny M v německém Thale, dotázali jsme se na radiu Jerevan a dostali jsme následující odpověď. Zatím se počítá s rekordní účastí a tomu je přizpůsoben i časový plán. K upřesnění dojde ihned po uzávěrce přihlášek. Nám se podařilo neoficielně zjistit, že konec presentace a též příjezd bude možný ještě v sobotu 15.7.2006 dopoledne. Pak by doba konání MS již vypadala realističtěji.

05.02.2006 Konference KLMČR v Hradci králové

Dne 4.2.2006 se konala v Hradci Králové konference KLMČR, na které hlavním bodem byla volba nového předsednictva. Na rozdíl od jednoduché volby vedoucích jednotlivých sekcí (v žádné sekci nebyl k navrženým kandidátům protikandidát), prezident se skutečně volil. Celkově bylo možno získat 104 hlasů, prezidentem byl zvolen znovu ing. Zd. Hanzlík se 60 hlasy, jeho soupeř Jiří Špinar získal 42 hlasů. Vedoucími jednotlivých sekcí byli zvoleni: p. Tomášek sekce NS - 97 hlasů, p. Janoušek - sekce C - 96 hlasů, p. Kneys sekce M - 96 hlasů, p. Novotný sekce S - 97 hlasů, p. Mátl sekce FSRV - 94 hlasů, p. Kostolanský práce s mládeží 98 hlasů.  RC Modell klub Praha přeje novému předsedsednictvu mnoho úspěchů v náročné práci.

30.01.2006 Jubilejní 30 000 návštěvník naší stránky

Již se blíží dle počítadla návštěv doba, kdy oslavíme návštěvu jubilejního 30 000 návštěvníka našeho WEBu. Kdo pošle foto, zachycující počítadlo na titulní stránce na stavu "30 000" dostane 3 kusy klubových triček RC Modell Club. Pro toho, kdo toto štěstí mít nebude máme taky dobrou informaci, můžete ho koupit v prodejně "Modelář Vaňouch" a vypadá takto.

24.01.2006 Ubytování na MS sekce M  v Thale

Jak se nám podařilo zjistit z osvědčeného zdroje " Rádia Jerevan" pořadatelé MS nepočítají s hromadným zajišťováním ubytování pro jednotlivé členské státy. Jinými slovy, brzy dorazí oficielní informace, že si jednotlivé státy nebo účastníci mají sehnat ubytování sami. K tomuto je nejlepší použít internet www.thale.de nebo www.gernrode.de a vybrat si ze široké nabídky dle vlastních představ. Vyjímkou je ubytování ve specielně vybudovaném campu ve sportovním areálu v blízkosti závodiště, kde jsou ceny za přívěs nebo obytný automobil 10 EUR/noc/osoba a za stan 8,5 EUR/noc./osoba. Objednávky na ubytování v campu se posílají na Nauticus společně s přihláškou. Dle našeho názoru sehnat vhodné ubytování za rozumný peníz bude docela fuška.

16.01.2006 Propozice k MS sekce M  v Thale

Pro nedočkavé nebo naopak svědomité zájemce o informace MS sekce M v německém Thale přinášíme originální verse propozic v německém i anglickém jazyce.

15.01.2006 Novinky k MS - FSR 2006 v Stranefjorden

Pořadatelé MS skupiny FSR v norském Stranefjorden se do příprav vložili důkladně, vzorové informace k mistrovství najdou zájemci na specielním WEBu tohoto mistrovství www.rcboat2006.com .

08.01.2006 Novinky k MS -  M 2006 v Thale

Z rozhodnutí generálního shromáždění Naviga v listopadu 2005 mohou mistři světa v kategoriích juniorů z posledního MS (zde Warszawa) startovat v dané kategorii na MS (zde Thale) v kategorii seniorů. To znamená, že stát který měl mistra světa v juniorech na posledním MS, může tohoto juniora jestliže je již senior, přihlásit v dané kategorii seniorů nad rámec povoleného počtu závodníků v dané kategorii.

06.01.2006 Nový rok je zde

Tak máme před sebou další modelářskou sezónu a je na sportovní akce bohatá. Vyvrcholením bude MS v německém Thale, ale budou i další zajímavé mezinárodní závody ke kterým určitě vedle německého tradičního Moersu bude patřit i 12. Elektroregata v Praze 12.5.-14.5.2006, která letos spadla do samého začátku sezóny. RC Modell Club přeje všem modelářům mnoho zdraví, stěstí a úspěchů v tomto novém roce a těší se na shledání při prvých závodech.