O NÁS

RC MODELL CLUB Praha 4

zpět

12..11.2008 Pravidla pro rok 2009 ve skupině M

Původně očekávaný záměr, že na presidiu Naviga budou odmávnuty pravidla pro novou sezónu se neuskutečnil. Vedoucí sekce M p. Wyrzykowski ještě pravidla nepředložil a žádný s dosud předložených návrhů ho neoslovil tak, aby mohl být beze změn akceptován. Dá se předpokládat, že původní pravidla zůstanou v platnosti a bude k nim dodatek obsahující změny ohledně akumulátorů, kategorií, bezpečnosti atd. Definitivní jasno lze očekávat na přelomu roku.

29..10.2008 Návrh změny pravidel a pohonných zdrojů

V návaznosti na odsouhlasené změny pohonných zdrojů na zasedání sekce M ve Warszavě předložili členové našeho klubu návrh změn pro TK Naviga. Návrh můžete shlédnout v české i anglické verzi. 

10.09.2008 Konečné výsledky MRČR - seriál M můžete shlédnout zde.
02.09.2008 Průběžné výsledky MRČR - seriál M

Průběžné výsledky Seriálu MRČR skupiny M před posledním závodem v Náchodě, sestavené vedoucím skupiny M ing. I. Kneysem, můžete shlédnout  zde.

31.08.2008 Několik informací o počítání kol.

Od zavedení elektronického počítání kol se mnozí ptají, jak toto počítání pracuje. Vzhledem k tomu, že k těmto diskusím dochází před odjezdem domů,  kdy nebývá na odpovědi dostatek času, můžete se několik základních informací dozvědět zde.

19.08.2008 Zamyšlení nad LiPo a LiFe

Jelikož se množí dotazy modelářů na použití nových zdrojů LiPo a Life, rozhodli jsme se podělit o některé zkušenosti, názory a případná doporučení. Poznatky zpracované J. Rezkem najdete zde.

17.08.2008 Aktualizace složky "Fotoalbum" ze závodů 2008

Po rozšíření kapacity našeho WEB-prostoru Vám nabízíme aktualizovanou složku "Fotoalbum" ze závodů letošního roku.

09.08.2008 Upřesnění k použití zdrojů LiPo a LiFe v roce 2008

Upřesnění k použití zdrojů LiFe a LiPo pro zbytek sezony včetně seriálových závodů najdete zde.

25.7.2008 Hodnocení účasti na MS ve Warszawě

Hodnocení skončeného MS skupiny M ve Warszawě a tím spojené hodnocení naší účasti očima vedoucího sekce M a mezinárodního rozhodčího ing. Ivana Kneyse najdete zde.

23.7.2008 Použití LiPo a LiFe v roce 2008

Po zasedání sekce skupiny M ve Warszavě 16.7.2008 rozhodl vedoucí sekce M p.Kneys povolit použití těchto článků v ČR již po zbytek sezóny 2008. Je to svým způsobem odvážný, ale správný krok. Doufáme, že toto rozhodnutí podpoří převážná část závodníků účastnících se Seriálu MiČR. Podrobnosti k této změně najdete zde.

16.7.2008 Zasedání skupiny M na MS ve Warszavě

Na zasedání sekce skupiny M ve Warszavě 16.7.2008 byl novým vedoucím sekce M zvolen Marian Wyrzykowski z Polska. Při tajném hlasování získal 5 hlasů, jeho protikandidát P. Petkov z Bulharska 4 hlasy, ostatní hlasy byly neplatné. ČR na zasedání zastupoval St.Mašek. Z hlavních odhlasovaných změn uvádíme zrušení kategorií Mono3, Hydro3, S7, S14, Eco Standard. Kategorie F1V bude změněna, jak dořeší technická komice (pravděpodobně 1 kategorie). Od 1.1.2009 bude možné použít jako zdroje jak MiMh tak LiPo (max. hmotnost 140g na článek). Podrobné změny budou uveřejněny po verifikaci protokolu ze zasedání.

30.6.2008 Průběžné výsledky seriálu MiČR můžete shlédnout zde.
26.6.2008 Návrh TK Naviga na změnu pravidel

Po vyjádření členů TK ( technická komise Naviga) spatřil světlo světa návrh na změnu pravidel v souvislosti se zavedením nových akumulátorů a zavedení nebo vyřazením jednotlivých kategorií z pravidel Naviga. Je to kompromisní řešení členů TK, o kterém by se mělo diskutovat na zasedání sekce M při MS ve Warszavě. Kategorie, které nejsou na MS obsazeny již po několikráte, budou s největší pravděpodobností konečně zrušeny

25.6.2008 Problémy na MS ve Warszavě

O víkendu se nad pořádáním MS snesly těžké mraky. Po diplomatické roztržce kvůli ubytování některých závodníků i vysokým cenám ale hlavně pro nedostatek informací od pořadatelů došlo v presidiu Navigy ke hlasování o zrušení případně převedení na statut mezinárodní soutěže. Statut MS byl hlasováním potvrzen, ale následně došlo ke odřeknutí účasti ved. sekce (odstoupil rovněž z funkce), hlavního rozhodčího a všech rozhodčích z Německa. Toto přivodí pořadatelům velké problémy a rovněž některé třídy asi nebudou obsazeny pro udělení titulu MS. V budoucích dnech bude nutné nahradit všechny funkce za rozhodčí, kteří svou účast odřekli. Dnes toto bylo zveřejněno na www.f1-speedmodellbau.de

09.6.2008 Důležité pro účastníky 13. Elektroregaty Praha 2008 / Wichtiger Hinweis für Teilnehmer der 13. Elektroregatta Prag 2008

Vzhledem k počtu modelů startujících na 13.Elektroregatě 2008 a počtu jednotlivých kategorií bude prezentace uzavřena ve čtvrtek ve 23.00 (dle propozic) a později nebude možné provádět změny.                                                Mit dem Hinweis auf grosse Anzahl gemeldeten Modellen und Anzahl der Klassen wird die Registrierung am Donnerstag um 23 Uhr abgeschlossen (laut Auschreibung). Danach sind keine Änderungen mehr möglich.

14.5.2008 Pravidla pro kategorii Eco Expert LiPo 

Množí se dotazy, jak vlastně vypadají pravidla NAVIGA pro Demo kategorii Eco Expert LiPo, která se pojede na MS skupiny M ve Warszavě jako "Demo" kategorie. Pravidla můžete shlédnout zde.

14.5.2008 Průběžné výsledky seriálu MiČR můžete shlédnout zde.
04.5.2008 Novinka !!!  - Průběžné sledování výsledků seriálového závodu

Na seriálu v Náchodě bylo s úspěchem odzkoušeno odesílání průběžných výsledků po skončení každého soutěžního kola přímo ze startoviště na náš WEB. V praxi to znamená, že na stránkách RC Modell můžete v rubrice "Přihlášky/Průběžné výsledky" sledovat aktuální výsledky po jednotlivých kolech. 

13.4.2008 Návrh na použití článků LiPo / LiFe

Vedoucímu sekce M p.Dahmovi dorazil další návrh na použití článků LiPo a LiFe, tentokrát z Belgie. Určitě stojí za zvážení a zřejmě se bude projednávat jako možná varianta i na zasedání sekce M na MS ve Waršavě. Návrh můžete shlédnout zde.  

07.4.2008 Tradiční závod Moers 2008

Letos se opět koná tradiční mezinárodní závod v německém Moersu. Bohužel termín je z našeho pohledu tentokrát zcela nevyhovující, vždy masivní a včasná publicita tentokrát zřejmě zaspala dobu. Pro případné zájemce přinášíme propozice v němčině i angličtině, za zmínku stojí i elektronické přihlašování závodníků. Dle dostupných informací se nepojedou kategorie F1E a Hydro 3. Zajímavý je i dodatek na "Foru", který říká, jestliže nebudou naplněny kategorie s NiMh zdroji, mohou se doplnit modely s LiPo zdroji !!??? 

06.4.2008 Přípravy na Jižním Městě

Tak se nám konečně počasí trochu umoudřuje a my můžeme pomalu začít připravovat modely na první seriálovou soutěž v Náchodě, která proběhne prvý víkend v květnu. Trochu podezřele vypadají dnešní snímky z pražského areálu na Jižním Městě, není totiž voda. Členové RC Modell klubu věří, že druhá seriálová soutěž se nebude muset překládat na pozdější termín a tak pilně připravují nové molo. Samozřejmě nutnou podmínkou je, že nádrž nebude bez vody.

24.2.2008 Pravidla Eco s LiPo

Nové DEMO pravidla pro Eco s LiPO zdroji jsou na světě. Po dlouhých diskusích spatří nakonec světlo světa verse se zapojením 2S1P, jmenovité napětí článku nesmí přesáhnout 2,25 V a napětí obou Accu nesmí přesáhnout 8,5 V. Celková hmotnost Accu nesmí  včetně konektorů a kabelů přesáhnout 280 gramů a zdroje musí být dobře přístupné pro kontrolu. Jakmile bude přeložena anglická verse, bude plný text pravidel zveřejněn.

12.2.2008 Nové akumulátory ORION

Nové akumulátory ORION představují v současné době vrchol v uváděné jmenovité kapacitě. Při testování se chovají velmi dobře a pokud se prokáže i jejich dobrá životnost, mohlo by jejich nasazení podstatně ovlivnit výkony v soutěžích lodních modelů. Nové články včetně jejich cen je možno shlédnout zde.

26.1.2008 MS skupiny M 2008 ve Warszawě

Minulý týden rozeslal polský LOK propozice na MS skupiny M ve Warszavě. Pro lepší informovanost jsme pro Vás připravili přehled zatím dostupných informací jako propozice, přihlášky, možnosti ubytování, předběžný program atd. Více informací je možno shlédnout zde.

01.1.2008 Nový rok 2008 je již zde !!!

Tak máme před sebou další modelářskou sezónu, kterou jsme zahájili tradičně 1.1. 2008 v areálku na Jižním Městě a je na sportovní akce bohatá. Vyvrcholením bude MS v polské Warszawě, ale budou i další tradiční mezinárodní závody ke kterým určitě vedle německého tradičního Moersu bude patřit i 13. Elektroregata v Praze nebo v Elektro Cup v Duchcově. Pražský areál na Jižním Městě je totiž bez vody a není jisté, kdy bude nádrž napuštěna. Dále probíhají diskuse ohledně Demo pravidel na Eco Profi, stále se nemůže docílit kompromisu, který by uspokojil většinu. Bohužel 80% názorů je spíše teoretických, lidí kteří mají vlastní praktické zkušenosti je opravdu málo. RC Modell přeje všem modelářům mnoho úspěchů v novém roce a těší se na shledání při prvých závodech.

04.12.2007 Pravidla pro Demo "Mini Eco"

Pro zájemce o pravidla Demo kategorií " Mini Eco Standard" a "Mini Eco Expert" přinášíme jejich německou a anglickou versi, tak jak byly odsouhlaseny tech. komisí Naviga. Jedná se o doplněk k pravidlům Naviga M 2007 pro Demo kategorie na MS ve Warszavě. V případě patřičného obsazení kategorií na MS jako Demo tříd by se mohly tyto kategorie stát kategoriemi Naviga. Určitě by pak na základě jednání sekce M na MS pravidla doznaly ještě kosmetických změn na základě požadavků jednotlivých zemí a s ohledem na zkušenosti z Demo závodu, některé státy je však v tomto znění ustanovily jako národní pravidla. Zde je jejich konečná verse.