HISTORIE

RC Modell Club Praha 4 vznikl přejmenováním klubu Chirana OTS Praha 7 v roce 1991. Historie klubu Chirana OTS se začala psát v roce 1983, kdy byl klub založen. Zakládající členové byli Z. Fišer, Vr. Švorčík, J. Petrle a J.Šafář. Už v roce 1984 se členové klubu účastnili pravidelně domácích soutěží a postupně dosáhli významných výsledků včetně titulů mistrů republiky a vytvoření československých rekordů. Klub se věnoval a věnuje převážně modelům kategorie M, to znamená rychlostní modely, slalomové modely a modely pro skupinové závody poháněné elektromotory.


Tady se rodil několikanásobný
mistr světa a Evropy

Fr. Šubrt měl vždy nový nápad

Předseda Fišer jako
závodník F1 a F3

Nabíjení bylo složité již tenkrát
Postupně byl také vybudován v Praze na Jižním Měste modelářský areálek, toto bylo možné jen díky pochopení Chirany OTS, Pražských kanalizací a vodních toků a orgánů města na Praze 4. Zde se každoročně pořádaly a pořádají tuzemské i zahraniční závody. Bylo zde Mistrovství ČR, seriálové závody MiČR a hlavně jedna z největších mezinárodních soutěží "Pražská Elektroregata".

1990: RC Modell ve Schremsu
V roce 1989 se členové klubu poprvé zúčastnili mezinárodní soutěže za tzv. " železnou oponou" a vyrazili na mezinárodní závody do rakouského Schremsu. Měření sil s nám neznámou konkurencí dopadlo nad očekávání a od této chvíle se klub začal výrazně prosazovat i na mezinárodním poli. Od roku 1990 členové klubu pravidelně vyjížděli na mezinárodní soutěže do zahraničí.
Na dalších mistrovstvích světa a Evropy získali členové klubu na dvě desítky medailí a tvořili podstatnou část reprezentačního družstva České republiky.
Společně s partnerským modelářským klubem "Royal Dux" v Duchcově náš klub pořádal v roce 1996 Mistrovství evropy a v roce 1998 Mistrovství světa rádiem řízených modelů kategorie M. Tyto dvě vrcholné akce pořádané právě v Duchcově byly velmi dobře hodnoceny zahraničním odborným tiskem.